Перейти до основного вмісту

НІ! Торгівлі з окупантами

7 лютого 2018 року відбулася прес-конференція за участі Голови ГО "Твердиня" Юрія Федоренка та Голови ВГО «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» Максим Гончара щодо ситуації, яка склалася довкола активної торгівлі українськими товарами, як продовольчими так і промисловими в магазинах, розташованих на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Хоча ще 16 березня 2017 р. Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Умовою скасування рішення про економічну блокаду Донбасу було повернення лідерами так званих народних республік націоналізованих ними підприємств під юрисдикцію України.
Втім, нечисті на руку бізнесмени не покинули здійснення торгових оборудок, що приносили їм багатомільйонні прибутки. Приміром, на початку вересня 2017 р. співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою перекрили механізм постачання продуктів харчування до так званих ДНР/ЛНР, гроші від яких спрямовувалися на фінансування тероризму. Правоохоронці задокументували, що для здійснення нелегального постачання організатори використали схему так званого перерваного транзиту через Росію. Ділки, використовуючи реквізити п’ятнадцяти фіктивних підприємств, закуповували продукти харчування у вітчизняних виробників та нібито «експортували» харчі до країн Близького Сходу через митну територію Росії.
Співробітники СБУ встановили, що після перетину українсько-російського кордону вантажівки з товаром прямували на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. З початку 2017 р. зловмисники у такий спосіб транспортували до так званих ДНР/ЛНР продукції на більше ніж п’ятдесят мільйонів гривень. За інформацією спецслужби, частина грошей отриманих від реалізації продукції, йшла безпосередньо ватажкам терористичних організацій та використовувалася для фінансування незаконних збройних формувань бойовиків. 
На жаль, подібні дії не припиняються, незважаючи на відкриття цілої низки кримінальних проваджень. Зокрема, Всеукраїнською громадською організацією «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» виявлено та зафіксовано факти реалізації у Донецьку продукції  ТМ «Оболонь», ТМ «Перепелка» та ТМ Coca-Cola (виробництва заводу на Київщині).
Представники ТМ Coca-Cola відповіли, що не мають жодного відношення до фактів торгівлі на території ОРДЛО і зобовязались провести відповідну перевірку, зокрема в частині реалізації продукції агентами дилерської мережі.
ТМ «Оболонь», ТМ «Перепелка» на момент проведення пресконференції проігнорували всі звернення. Відповідно будуть написані звернення до правоохоронних органів і повторне звернення до цих та інших представництв торгових марок, товари якиї продаються на території ОРДЛО.
У разі відсутності реакції, громадські діячі обіцяють перейти до активних дій протидії торгівлі з окупантами.   

Користуйтесь розділами та мітками для максимально зручної навігації по сайту у відповідності до обраної теми

Коментарі