Перейти до основного вмісту

Зустріч з Чумаком В.В. Вільний доступ до узбережжя річок та водоймищ

ГО ТВЕРДИНЯ
05.02.2018 відбулася зустріч керівників громадських організацій з Народним депутатом України - В.В.Чумаком. В ході зустрічі підіймалось важливе соціальне питання відносно захоплення узбережжя річок та водоймищ з подальшим обмеженням вільного доступу до них, що напряму суперечить чинному законодавству. Ускладнюють ситуацію і самі положення Водного та Земельного кодексів України, які застаріли та не в повній мірі відповідають реаліям сьогодення.
Закрити шпарини в законодавстві покликаний Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування» від 28.11.2014 № 1107. 
Згідно відповіді отриманої від Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ВРУ,  Постановою Верховної Ради України від 03.10.2017 року № 2149-VIII проект Закону 1107 було включено до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (фото додається).  
Керівник ГО «Твердиня» додатково запропонував:
1. Внести зміни до даного законопроекту, в частині підвищення відповідальності за обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування від чотирьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, при повторному порушенні від тисячі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суттєве підвищення штрафних санкцій змусять осіб, які захопили узбережжя самостійно демонтувати перешкоди. 
2. Розробити та впровадити правовий механізм за яким стане можливий демонтаж огорож та інших конструкцій, що обмежують вільний доступ до узбережжя річок та водоймищ за рахунок благодійних внесків.  3. Розробити диференційований підхід до нарахування орендної плати у відповідності до фактичного використання фізичними особами чи суб’єктами підприємницької діяльності земельних ділянок, що знаходяться в межах прибережних захисних смугах.    
4. Зобов’язати місцеві державні адміністрації чи виконавчі органи сільської, селищної чи міської ради забезпечити залучення 1/3 частини бюджетних коштів отриманих від здачі в оренду ділянок, котрі знаходяться в прибережній захисній смузі для розвитку рекреаційної інфраструктури та рекреаційного господарства, освоєння найбільш перспективних рекреаційних територій, поліпшення екологічної ситуації на місцях.
Домовилися про співпрацю ГО «Твердиня» та Чумака В.В. у вирішенні надзвичайно соціально-гострого питання обмеження вільного доступу до узбережжя річок та водоймищ. 


Користуйтесь розділами та мітками для максимально зручної навігації по сайту у відповідності до обраної теми

Коментарі