Перейти до основного вмісту

«Спецоперація» з порятунку качиної сім'ї

Юрій Федоренко
Сьогодні по обіді не поспішаючи їхав з Подолу на Дружби народів. Рухався в крайньому правому ряді, дотримуючись встановленого швидкісного режиму. Завдячуючи цьому, помітив що з високої трави обабіч дороги вийшла качка з виводком, вісім каченят. Дарма що жвавий потік автомобілів, по три смуги в кожному напрямку, впевнено почала рухатись, через дорогу в напрямку Дніпра.
Я зупинив автомобіль, попередньо ввімкнувши сигнал аварійної зупинки.
За мить мене обігнала Ауді Q3, водій помітив ситуацію, яка склалася на дорозі включив аварійний знак сигналу і теж зупинився, зоставивши птахів по заду. Качка здається і не помітила, що відбувається біля неї продовжила рух, але напевно, як кажуть, народилася в сорочці. Буквально в п’яти сантиметрах від качки, заскрипіли шини автомобіля, водій якого щосили намагався об’їхати птаху, яка за секунду зуміла добігти до центру середньої смуги.
З цього моменту розпочалася імпровізована «спецоперація», в рамках якої треба було, забезпечити безпеку руху, зберегти життя птахам, та переправити їх до Дніпра. Все це дійство відбувалося навпроти пам'ятника засновників Києва.
Ми разом з дружиною та водієм Q3, як з’ясувалось це була дівчина. Зігнали з дороги, качку з каченятами. Впіймати її не вдалося, адже вона не тільки проворна, а ще й на мій щирий подив вміє літати 😂😂😂.
Зрозумівши, що качка має перевагу в маневровості, як на землі так і в повітрі.) Ми вирішили перевезти на автомобілі каченят до Дніпра. Попередньо за для безпеки їх зловили, та посадили до великої паперової сумки, яку довгий час незрозуміло для чого возив в багажнику. Але на цьому історія не закінчилась.
На березі Дніпра, ми з каченятами в пакеті блукали хвилин тридцять, намагаючись знайти Качку. Навіть почали думати до якого заповідника їх можна буде передати в разі, якщо пошуки качки не принесуть позитивного результату.
Але сьогодні вдача була на нашому боці. В черговий раз , ми поверталися до пам'ятника засновників Києва, як помітили, що з Дніпра зі швидкістю реактивного літака, до нас летіла качка разом зі своїм качуром.
Промайнула думка, що будуть зараз атакувати. Але ні!) Качка сіла біля пакета, ми обережно випустили каченят. Було таке відчуття, що вона їх порахувала, перевірила чи все гаразд і потім повела за собою на воду!
На обличчі кожного з нас, та людей які тридцять хвилин спостерігали за «дивними особами», що блукають набережною з пакетом качок, засіяли усмішки.
Позитивний настрій на найближчі декілька днів гарантовано.
Особисто мені дуже приємно, що в нашому місті живуть свідомі, відповідальні люди. Які не шкодуючи свого часу, допомагають зберігати природу, та один одного!)

Коментарі