Перейти до основного вмісту

Незаконне будівництво на території університету Шевченка: прояви корупції чи недбалості? Частина 2

Твердиня
Нагадуємо, що в першій статті даного циклу ми детально виклали інформацію, підтверджену відповідними документами, що стосується повністю незаконного будівництва на території університету Шевченка за адресою вул. Мельникова, 36/1. Особливо цікавим в даній ситуації являється той факт, що даного будівництва не помічали посадові особи університету. Навіть після початих акцій протестів, керівництво відомого вишу продовжувало ігнорувати проблему.
25.07.2018 в ході зустріч представників громадськості, журналістів Всеукраїнського журналу "Корупціонер в Україні" з Проректором з адміністративно-господарської роботи Легким Сергієм Володимировичем обговорювались питання стосовно походження бетонного-покриття та бездіяльності з боку посадових осіб університету, зокрема саме Легкого С.В. В результаті домовилися, що університет надасть письмову відповідь стосовно відповідальних осіб та вжитих заходів щодо припинення правопорушення.
Станом на дату написання цієї статті ми не отримали відповідь хто ж саме з посадових осіб університету був притягнений до дисциплінарної відповідальності. І швидше за все таку відповідь нам надавати не планують.
Продовжуємо, на журналістський запит від 03.08.2018р до ГУ НП у м. Києві ми отримали наступну відповідь:
Університет Шевченка
Тут, варто зазначити, що справу відкрили вже безпосередньо після активних дій з боку громадськості.
До речі, договір оренди № 7998 від 14.12.2017р. між ТОВ "Київфуд-сервіс" та РВ ФДМУ по м. Києву було укладено дарма що відкрите кримінальне провадження, проведення незаконних будівельних робіт, громадського супротиву незаконним діям з боку забудовника та бездіяльності посадових осіб університету. Фактично і посадові особи РВ ФДМУ по м. Києву не поспішали помічати всю складність ситуації, що склалась довкола незаконного будівництва на території університету Шевченка.
Лише після громадського спротиву незаконним діям з боку забудовника та бездіяльності посадових осіб університету РВ ФДМУ по м. Києву звернулось до забудовника з метою дострокового розірвання договору й це лише через рік після проведення незаконних будівельних робіт.
Університет Шевченка
Цікавим є ще й той факт, що Легкий С.В. в розмові 25.07.2018 говорив про те, що ТОВ "Київфуд-сервіс" встановив паркан та виконав будівельні роботи за вихідні дні й ніхто з працівників університету не бачив цих подій та не зміг відреагувати, хоча як видно з відповіді  ГУ НП у м. Києві і пізніше також реакцій не було. Хоча це не зовсім так, 12.07.2017 року Департамент міського благоустрою надав доручення КП «Київблагоустрій» на проведення робіт з демонтажу огорожі за адресою: вул. Мельникова, 36/1 (номер доручення 064-7257 від 12.07.2017р.) проте роботи виконані не були, більш того ТОВ "Київфуд-сервіс" подовжував незаконні роботи. Яка саме участі в цій справі КП «Київблагоустрій» наразі встановлюється, адже паркан стоїть до цього часу, попри повторні доручення та звернення громадських організацій.
Беручи до уваги, все вищесказане, можна побачити наступну картину подій:
Суб’єкт підприємницької діяльності (ТОВ «Київфуд-сервіс») ламає частину огорожі одного з найпрестижніших вишів України та встановлює свою і розпочинає незаконні будівельні роботи. Посадові особи даного вишу рік нічого не помічають, при цьому помічають інспектори КП «Київблагоустрій», але чомусь, навіть отримавши доручення Департаменту міського благоустрою КМДА, теж недіють. Щодо поліції, то це зовсім відірвана від реальності структура із власним розуміння законів - частіше вибірковим. Адміністрація району й до цього часу не реагує, маємо відчуття, що вона взагалі «кишенькова» для певних впливових осіб нашого міста. А якщо громадськість реагує на таке потурання законодавством то РВ ФДМУ по м. Києву через конкурс (ми публікували як відбувався конкурс зі слів одного з учасників) укладе договір оренди. Тобто, якщо використовувати дану модель, то виходить кожний може повторити те, що вдалося ТОВ "Київфуд-сервіс"? Чи ні?

(Звичайно повторювати відверто корупційну схему, в якій задіяні майже десяток відомств, це злочин, за який доведеться відповідати).
Громадська організація «Твердиня» разом із журналістами Всеукраїнського журналу "Корупціонер в Україні" продовжує розбиратися в ситуації, яка до цього часу залишається актуальною (паркан стоїть, платформа не демонтована, договір діє, винні особи не покарані) та виявляти нові обставини та причетних чиновників в нібито простій справі, а саме незаконна побудова МАФу, звичайного МАФу, проте в над прибутковому місці. Далі буде…
!!!Слідкуйте за ходом розслідування, долучайтесь до боротьби с корупцією. Якщо маєте відомості про факти, що можуть містити корупційну складову чи осіб задіяних в корупційних схемах, пишіть на email: gotverdynya@gmail.com Конфіденційність гарантуємо!

Коментарі