Перейти до основного вмісту

Інвестування в ЖК Rich House - це реальний шанс втратити кошти

До нашої організації звернулися жителі Голосіївського району міста Києва з проханням перевірити законність будівництва поряд з територією регіонального ландшафтного парку «Лиса Гора» за адресами: вул. Столєтова, 50-50а, 52.
В ході перевірки фактів викладених у зверненні місцевих жителів нашими активістами встановлено, будівництво здійснюється на земельних ділянках з кадастровими номерами 8000000000:82:415:0272 та 8000000000:82:415:0003, які на підставі договорів купівлі-продажу земельної ділянки від 27.04.2012 та від 30.08.2012 знаходяться у власності ТОВ «999».  
ТОВ «999» (код за ЄДРПОУ 37143333, адреса: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, буд. 7/14, приміщення 182), відповідно до Декларації про початок виконання будівельних робіт, здійснюється будівництво сімейних житлових будинків квартирного типу з підземним паркінгом та вбудованими приміщеннями на вул. Столєтова 50-52, 50а в Голосіївському районі міста Києва.
На будівництві відсутній інформаційний стенд, проте на сайті https://www.rich-house.kiev.ua/ забудовник активно рекламує продаж квартир в 6-ти поверхових будинках. Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку цільове призначення земельної ділянки - Для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва. У відповідності до чинного містобудівного законодавства, індивідуальний (садибний) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, установлених законом, іншими нормативно-правовими актами, поверховість якої не має перевищувати чотирьох поверхів, призначена для постійного в ній проживання, що складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень, і прибудова до неї. Тобто, забудовник порушує цільове призначення земельних ділянок
Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки щодо будівництва житлових будинків з об'єктами соціальної-культурного призначення та підземним паркінгом по вул. Столєтова, 50-50а, 52 у Голосіївському районі міста Києва.
Відповідно до вищезгаданих містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки функціональним призначенням земельної ділянки є територія зелених насаджень загального користування відповідно до Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 № 370/1804.
Відповідно до п.2 статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівною документацією, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту є генеральний план.
Частиною 1 статі 17 зазначеного Закону встановлено, що генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначені для обслуговування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.
У відповідності до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» режим забудови територій, визнаних для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.
Таким чином, ТОВ «999», в порушення діючого Генерального плану міста Києва, здійснюється будівництво багатоквартирного житлового будинку на території зелених насаджень загального користування. 
З відповіді Департаменту міського благоустрою КМДА № 064-120 від 09.01.2019р. нам стало відомо, що заявлений термін виконання робіт згідно  контрольної картки  на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення № 16010225-Гл закінчився 08.01.2017 року. Фактично будівельний паркан стоїть незаконно.

З відповідні Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва нам стало відомо, що на підставі ухвали Голосіївського районного суду міста Києва №752/13725/17 здійснено виїмку оригіналу декларації про початок виконання будівельних робіт. 


З матеріалів судового засідання встановлено, що СУ Головного управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42017100000000667, відомості щодо якого внесені 30.05.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, в ході якого встановлено, що посадові особи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її структурних підрозділів, умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби не вжили відповідних заходів, передбачених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», щодо запобігання проведенню невстановленими особами будівництва на земельних ділянках за адресами вул. Столєтова, 50-50А, та вул. Столєтова, 52 за відсутності належним чином оформлених дозвільних документів та з грубими порушеннями вимог земельного і містобудівного законодавства, внаслідок чого завдано істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян та державним і громадським інтересам.
Виходячи із зазначеного вище, вважаємо, що будівництво ЖК Rich House відбувається з порушенням вимог чинного містобудівного законодавства, що становить потенційну загрозу втрати коштів для потенційних інвесторів. 
Зі свого боку ми беремо під громадський контроль хід будівництва та досудове розслідування кримінального провадження. 

Коментарі