Перейти до основного вмісту

Вільний доступ для всіх до узбережжя водних об’єктів


21 лютого 2020 року вступить в дію ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування" з

Згідно з даним ЗУ огорожу, яка перешкоджає доступу до моря, ріки, озера тощо, має демонтувати власник огорожі протягом десяти днів після отримання письмової вимоги від органу місцевого самоврядування.
В іншому разі огорожу приберуть, а власник має відшкодувати витрати. Якщо власника огорожі не вдастся встановити, то оплачуватиме роботи той, хто користується земельною ділянкою.
Огородження узбережжя тягне штраф 3400-6800 гривень, а для посадових осіб сума зростає до 6800-11900 гривень. Перешкоджання доступу до водойми є підставою для припинення права користуватися земельною ділянкою.
В теорії після 21.02.2020 узбережжя має бути вільним для всіх українців, проте на практиці швидше за все події розгортатимуться як у відео:
Проте, вже зараз готуємо до органів місцевого самоврядування звернення щодо тотального захоплення узбережжя річки Дніпро. Цікаво буде почути їх позицію.
Далі буде...

Коментарі